Porjektowanie Stron Internetowych

Dlaczego strona Internetowa

Projektowanie Stron Internetowych

W dzisiejszych czasach posiadanie strony Internetowej w celu promowania siebie, produktu, czy firmy, jest koniecznością. Dzięki prawidłowo zaprojektowaniej stronie Internetowej, możemy zbudować odpowiedni wizerunek promowanego podmiotu, w oczach osób przeglądających naszą stronę Internetową.

W porównaniu do innych mediów, strona internetowa jest w stanie przekazać jednocześnie treść, obraz a nawet dźwięk, bez limitu czasu prezentacji. Co przy odpowiedniej budowie i promowaniu strony, może dać znikomuy koszt dotarcia do jednego klienta, i co najważniejsze, do takiego, który jest zainteresowany promowanym podmiotem.

Wraz z czasem istnienia strony Internetowej w sieci, zdobywa ona większą pozycję w wynikach wyszkiwania różnych wyszukiwarek Internetowych jak google, co bezpośrednio przenosi się na korzysci z tego płynące, jak większa ilość odiwedzin, czyli potencjalnych klientów. Proces ten można przyspieszyć poprzez pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce Internetowej, ale najważniejsza jest prawidłowa budowa strony Internetowej, która jest podstawą dobrego indeksowania treści.

Porównanie mediów

Poniżej postaramy się przedstawić zestawienie mediów, stawiając najwięcej puktów najkorzystniejszym rozwiązaniom w poszczególnych kategoriach.

Internet Telewizja Radio Gazeta
czas emisji 4 2 1 3
ilość treści 4 3 1 2
odbiorców 3 4 2 1
koszt publikacji 2 1 3 4
koszt na kliena 4 3 2 1
3,4 2,6 1,8 2,2

Jak widać strona Internetowa w podsumowaniu zdobyła najwięcej punktów, a zaraz po niej jest telewizja. Ale takiego wyniku nie należy brać dosłownie. Bardzo dużo zależy od tego czy to, co chcemy promować ma trafić do ogółu, konkretnej grupy odbiorców, czy ma być ograniczone regionem oraz najważniejsze, jaki mamy budżet na reklamę.

Niezależnie od tego co promujemy, posiadanie strony internetowej znacznie polepsza naszą pozycję na rynku. Jeżeli zdecydujemy się na inne media, to dobrze jest móc w nich podać adres naszej strony internetowej, gdzie osoby zainteresowane będą mogły na spokojnie w każdej chwili móc dowiedzieć się więcej o tym co mamy do zaoferowania.

Z jednej strony, własna witryna w sieci www jest podstawą, z drugiej, uzupełnieniem innej reklamy, ale jakby nie patrzeć, jest konieczna, aby jak najefektywniej pozyskać klienta.

Jaka strona Internetowa dla mnie

Od tego wyboru zależy koszt budowy, a potem utrzymania strony internetowej. Oczywiście Pani Kasia świadcząca prywatnie usługi sprzątania mieszkań nie potrzebuje systemu indywidualnego, a duża firma nie zadowoli się tanią stroną statyczną.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest system zarządzania treścią dający możliwość ingerencji w treść własnej strony internetowej, co ogranicza koszt aktualizacji zawartości strony, co ma miejsce przy rozwiązaniu statycznym.

Najtańszym sposobem zaistnienia w sieci jest strona statyczna, może ona skłądać się z jednej podstrony lub większej ilości, która posiada na sztywno ustaloną treść bez możliwości samodzielnej zmiany.

Kolejnym rozwiązaniem jest system indywidualny, jest on projektowany bezpośrednio pod wymagania zamawiającego i posiada funkcjonalności niestandardowe, niespotykane w standardowych systemach. Jest to rozwiązanie najdroższe z najbardziej czasochłonnym etapem kodowania, ale po wdrożeniu do firmy zamawiającej, skraca i upraszcza pracę, dzięki czemu szybko może się zwrócić koszt jego utworzenia.